  • C3216X8R1E335K160AE
C3216X8R1E335K160AE
advertisement
Manufacturer No:
C3216X8R1E335K160AE
HK JDW NO:
769-C3216X8R1E335K160AE
Description:
C 3.3μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1535
Step5Bar-code shipping tag
C3216X8R1E335K160AE
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm