  • C3216X7R1H823KT
C3216X7R1H823KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1H823KT
HK JDW NO:
769-C3216X7R1H823KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
82nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 15031
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1H823KT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm