  • C3216X7R1H472KT
C3216X7R1H472KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1H472KT
HK JDW NO:
769-C3216X7R1H472KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 3535
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1H472KT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Voltage
    50V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm