  • C3216X7R1H224K/10
C3216X7R1H224K/10
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1H224K/10
HK JDW NO:
769-C3216X7R1H224K/10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
C3216X7R1H224K/10
Description:
C 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 13622
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1H224K/10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm