  • C3216X7R1E334KT
C3216X7R1E334KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1E334KT
HK JDW NO:
769-C3216X7R1E334KT
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11105
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1E334KT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm