  • C3216X5R1H225K160AB
C3216X5R1H225K160AB
advertisement
Manufacturer No:
C3216X5R1H225K160AB
HK JDW NO:
769-C3216X5R1H225K160AB
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 12522
Step5Bar-code shipping tag
C3216X5R1H225K160AB
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm