  • C3216JB2J102M
C3216JB2J102M
advertisement
Manufacturer No:
C3216JB2J102M
HK JDW NO:
769-C3216JB2J102M
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 10% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 6237
Step5Bar-code shipping tag
C3216JB2J102M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Voltage
    630V
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm