  • C3216JB2E473KT
C3216JB2E473KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216JB2E473KT
HK JDW NO:
769-C3216JB2E473KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
C3216(250V,CLASS 2) 47nF 250V Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 15330
Step5Bar-code shipping tag
C3216JB2E473KT
  • Type
    Parameter
    Select All
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    C3216(250V,CLASS 2)
  • Tolerance
    10%