  • C3216JB1H475K
C3216JB1H475K
advertisement
Manufacturer No:
C3216JB1H475K
HK JDW NO:
769-C3216JB1H475K
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
4.7μF 50V Ceramic Capacitor 10% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 7536
Step5Bar-code shipping tag
C3216JB1H475K
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm