  • C3216C0G2J122J
C3216C0G2J122J
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G2J122J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3216C0G2J122J
Package:
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2117
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G2J122J
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    0.85mm
  • Width
    1.6mm