  • C3216C0G2E822K160AA
C3216C0G2E822K160AA
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G2E822K160AA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3216C0G2E822K160AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 8200pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5925
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G2E822K160AA
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm