  • C2012X8R1E105M125AE
C2012X8R1E105M125AE
advertisement
Manufacturer No:
C2012X8R1E105M125AE
HK JDW NO:
769-C2012X8R1E105M125AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 15435
Step5Bar-code shipping tag
C2012X8R1E105M125AE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm