  • C2012X8L1A106K125AE
C2012X8L1A106K125AE
advertisement
Manufacturer No:
C2012X8L1A106K125AE
HK JDW NO:
769-C2012X8L1A106K125AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 10μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3563
Step5Bar-code shipping tag
C2012X8L1A106K125AE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm