  • C2012X7T2W223M125AA
C2012X7T2W223M125AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7T2W223M125AA
HK JDW NO:
769-C2012X7T2W223M125AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 0.022μF Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4206
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7T2W223M125AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm