  • C2012X7R2E223M125AA
C2012X7R2E223M125AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R2E223M125AA
HK JDW NO:
769-C2012X7R2E223M125AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 0.022μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 8860
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R2E223M125AA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm