  • C2012X7R1V105M125AB
C2012X7R1V105M125AB
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1V105M125AB
HK JDW NO:
769-C2012X7R1V105M125AB
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1588
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1V105M125AB
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm