  • C2012X7R1H472JT
C2012X7R1H472JT
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1H472JT
HK JDW NO:
769-C2012X7R1H472JT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
4.7nF 50V Ceramic Capacitor 5% Ceramic
Quantity:
In Stock : 3644
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1H472JT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm