  • C2012X7R1C105K/1.25
C2012X7R1C105K/1.25
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1C105K/1.25
HK JDW NO:
769-C2012X7R1C105K/1.25
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11680
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1C105K/1.25
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    2mm