  • C2012X5R1C106K125AC
C2012X5R1C106K125AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1C106K125AC
HK JDW NO:
769-C2012X5R1C106K125AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 5583
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1C106K125AC
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm