  • C2012X5R1A335K
C2012X5R1A335K
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1A335K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C2012X5R1A335K
Package:
Datasheet:
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 15343
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1A335K
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm