  • C2012JB2E222K
C2012JB2E222K
advertisement
Manufacturer No:
C2012JB2E222K
HK JDW NO:
769-C2012JB2E222K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2164
Step5Bar-code shipping tag
C2012JB2E222K
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm