  • C2012JB1E335K085AC
C2012JB1E335K085AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012JB1E335K085AC
HK JDW NO:
769-C2012JB1E335K085AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
C2012JB1E335K085AC Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is JB.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
C2012JB1E335K085AC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with JB being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
C2012JB1E335K085AC Applications
There are a lot of TDK Corporation C2012JB1E335K085AC applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
C2012JB1E335K085AC
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm