  • C2012JB0J106M085AB
C2012JB0J106M085AB
advertisement
Manufacturer No:
C2012JB0J106M085AB
HK JDW NO:
769-C2012JB0J106M085AB
Description:
C 10μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 7530
Step5Bar-code shipping tag
C2012JB0J106M085AB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm