  • C1825C273G5GACTU
C1825C273G5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1825C273G5GACTU
HK JDW NO:
417-C1825C273G5GACTU
Description:
SMD Comm C0G 0.027μF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1825C273G5GACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm