  • C1608X8R2A333K080AB
C1608X8R2A333K080AB
advertisement
Manufacturer No:
C1608X8R2A333K080AB
HK JDW NO:
769-C1608X8R2A333K080AB
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4124
Step5Bar-code shipping tag
C1608X8R2A333K080AB
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm