  • C1608X7R1C474K
C1608X7R1C474K
advertisement
Manufacturer No:
C1608X7R1C474K
HK JDW NO:
769-C1608X7R1C474K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470nF 16V Ceramic Capacitor 10% 0603
Quantity:
In Stock : 7932
Step5Bar-code shipping tag
C1608X7R1C474K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm