  • C1608JB1E475M080AC
C1608JB1E475M080AC
advertisement
Manufacturer No:
C1608JB1E475M080AC
HK JDW NO:
769-C1608JB1E475M080AC
Description:
C 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 12804
Step5Bar-code shipping tag
C1608JB1E475M080AC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm