  • C1210H103J1GAC7800
C1210H103J1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210H103J1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1210H103J1GAC7800
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
SMD Indust C0G HT200C 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 347
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210H103J1GAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Indust C0G HT200C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Downhole
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm
  • Thickness
    1.1938mm