  • C1210C332J1GAC7800
C1210C332J1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C332J1GAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1210C332J1GAC7800
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
SMD Comm C0G 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 16103
Step5Bar-code shipping tag
C1210C332J1GAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm