  • EMK212BJ475KDHT
EMK212BJ475KDHT
advertisement
Manufacturer No:
EMK212BJ475KDHT
HK JDW NO:
782-EMK212BJ475KDHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
EMK212BJ475KDHT
Description:
M 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 11478
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK212BJ475KDHT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm