  • C1210C223J3JACAUTO
C1210C223J3JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C223J3JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C223J3JACAUTO
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto U2J 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C223J3JACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm