  • C1206X222K2GECAUTO
C1206X222K2GECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X222K2GECAUTO
HK JDW NO:
417-C1206X222K2GECAUTO
Description:
ESD SMD Auto C0G 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X222K2GECAUTO
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm