  • C1206C393M1UACTU
C1206C393M1UACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1206C393M1UACTU
HK JDW NO:
417-C1206C393M1UACTU
Description:
SMD Comm Z5U 0.039μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C393M1UACTU
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Series
    SMD Comm Z5U
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC/PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    900μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm