  • C1206C222K1RECAUTO7210
C1206C222K1RECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C222K1RECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206C222K1RECAUTO7210
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto X7R 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C222K1RECAUTO7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm