  • C1206C150JGGAC7800
C1206C150JGGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C150JGGAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C150JGGAC7800
Description:
SMD Comm C0G HV 15pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1452
Step5Bar-code shipping tag
C1206C150JGGAC7800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.069 1.75mm