  • C1005X8R1H221K050BE
C1005X8R1H221K050BE
advertisement
Manufacturer No:
C1005X8R1H221K050BE
HK JDW NO:
769-C1005X8R1H221K050BE
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
C 220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4898
Step5Bar-code shipping tag
C1005X8R1H221K050BE
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm