  • C1005X7R1H221KT
C1005X7R1H221KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1H221KT
HK JDW NO:
769-C1005X7R1H221KT
Package:
0402
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 12177
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1H221KT
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%