  • C1005C0G1H2R7C
C1005C0G1H2R7C
advertisement
Manufacturer No:
C1005C0G1H2R7C
HK JDW NO:
769-C1005C0G1H2R7C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C1005C0G1H2R7C
Description:
C 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4535
Step5Bar-code shipping tag
C1005C0G1H2R7C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm