  • C0805C153K1RAC7025
C0805C153K1RAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C0805C153K1RAC7025
HK JDW NO:
417-C0805C153K1RAC7025
Package:
0805
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C153K1RAC7025
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm