  • C06CF300K-9ZN-X1T
C06CF300K-9ZN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C06CF300K-9ZN-X1T
HK JDW NO:
254-C06CF300K-9ZN-X1T
Package:
0603
Datasheet:
Description:
30pF 250V Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C06CF300K-9ZN-X1T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm