  • C06CF300K-9UN-X1T
C06CF300K-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C06CF300K-9UN-X1T
HK JDW NO:
254-C06CF300K-9UN-X1T
Package:
0603
Datasheet:
Description:
30pF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C06CF300K-9UN-X1T
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm