  • C0603Y471K9RAC7867
C0603Y471K9RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603Y471K9RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603Y471K9RAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
SMD Comm X7R FF 470pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Floating Electrode, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9939
Step5Bar-code shipping tag
C0603Y471K9RAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R FF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Floating Electrode, Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm