  • C0603S123K5RAC7867
C0603S123K5RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603S123K5RAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603S123K5RAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R FE 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Floating Electrode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603S123K5RAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FE
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Floating Electrode
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm