  • C0603C0G1E1R5CT
C0603C0G1E1R5CT
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E1R5CT
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E1R5CT
Package:
0201
Datasheet:
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 2092
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E1R5CT
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    Yes
  • Positive Tolerance
    16.67%
  • Negative Tolerance
    16.67%