  • C056G122J1G5CSTR
C056G122J1G5CSTR
advertisement
Manufacturer No:
C056G122J1G5CSTR
HK JDW NO:
417-C056G122J1G5CSTR
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C056G122J1G5CSTR
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm