  • C052Z472K1X5CA7505
C052Z472K1X5CA7505
advertisement
Manufacturer No:
C052Z472K1X5CA7505
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C052Z472K1X5CA7505
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052Z472K1X5CA7505
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm