  • C052C472K1R5TA
C052C472K1R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C052C472K1R5TA
HK JDW NO:
417-C052C472K1R5TA
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Quantity:
In Stock : 25
Step5Bar-code shipping tag
C052C472K1R5TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm