  • AQ12EM390FAJME\250V
AQ12EM390FAJME\250V
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EM390FAJME\250V
HK JDW NO:
66-AQ12EM390FAJME\250V
Description:
AQ 39pF 150V Ceramic Capacitor ±1% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EM390FAJME\250V
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AQ12EM390FAJME\250V .
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm