  • C0402H152J3GACTU
C0402H152J3GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0402H152J3GACTU
HK JDW NO:
417-C0402H152J3GACTU
Package:
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 33448
Step5Bar-code shipping tag
C0402H152J3GACTU
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm