  • C0402C473M4RECAUTO
C0402C473M4RECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C473M4RECAUTO
HK JDW NO:
417-C0402C473M4RECAUTO
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.047μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C473M4RECAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm